• Güzelbağ Mah. Seval Sit. - ANTALYA
  • +90 552 450 00 11

TARAFLAR VE AMAÇLAR

İş bu sözleşme : “VİLLAYI ve TATİL EVLERİNİ” kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile “VİLLAYI ve TATİL EVLERİNİ” kiraya veren (bundan böyle “TATİLYELKENİ” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için “VİLLAYI ve TATİL EVLERİNİN” kiralanması amacı ile yapılmıştır. “www.tatilyelkeni.com” internet sayfasında ilan edilen “Villalarımızdan ve tatil evlerimizden” herhangi birine internet sayfamız aracılığıyla, telefon aracılığıyla ya da elektronik posta yoluyla rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, “TATİL YELKENİ” ne, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşteriden Villayı ve tatil evlerini terk etmesini isteme, alınan depozito, kaparo ve kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

REZERVASYON VE ÖDEME

Villalarımız ve Tatil Evlerimiz e internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. TATİL YELKENİ, Villa veya Tatil evi için kiralayacağınız tarihlerinizi belirttikten sonra, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak ön kiralama işlemini yapar. TATİL YELKENİ, ön kiralama yapılması işleminde villa ve tatil evi için toplam ödenecek ücretin %30’unu kaparo ödemesi olarak almaktadır. %30 kaparo internet sayfamızdaki 3D ve SSL güvenlikli kredi kartı ödeme bölümünden veya yine sayfamızda belirtilen banka hesap bilgilerimize yapılan havale işleminden sonra villa veya tatil eviniz adınıza rezerve edilir. Banka gönderileriniz için banka hesap numaraları internet sayfasında bulunmaktadır. Kaparo 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılmalıdır. Kaparonun teslim alındığından en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villa ve tatil evi kiralama onayı gönderilecektir. Bu onay belgesi Villa veya Tatil Evinin adınıza kira edildiği, içerisinde toplam ücret, alınan kaparo ve hangi tarihler için rezervasyon yapıldığı bilgilerini içermektedir. Kaparonun yatırılmaması durumunda TATİL YELKENİ, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya ve tatil evine başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir.

Villa veya Tatil evinin geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan sonra veya giriş esnasında villa veya tatil evi sahibinin banka hesabına yatırmak şartı ile banka üzerinden resmi olarak alınır. MÜŞTERİ BU SÖZLEŞMEYİ ONAYLADIĞINDA VİLLA-TATİL EVİ KİRASININ GERİ KALAN ÜCRETİNİ VİLLA-TATİL EVİ SAHİBİNE BANKA ÜZERİNDEN YATIRACAĞINI TAAHHÜT ETMİŞ OLUR.

Yine TATİL YELKENİ, müşteriye kiralanan villa veya tatil evi eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle bazı mülk sahipleri eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın belirli bir tutarda hasar depozitosu talep etmektedir, bu depozito Villa-Tatil Evi tesliminde, makbuz karşılığı peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda müşteriye iade edilir. Villa veya Tatil Evinin hasar görmesi durumunda hasar tespiti yapılarak tespit tutarı verilen depozito tutarının üzerinde ise aradaki fark müşteriden tahsil edilir.

VİLLA VE TATİL EVLERİNE GİRİŞ-ÇIKIŞ

Rezervasyon başlangıç günü villaya ve tatil evlerine giriş saatleri en erken 15:00’dır, en geç 23:59’dur. Müşteri; belirtilen saatler dışında villaya ve tatil evine giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda villaya ve tatil evine bir gün sonra sabah TATİL YELKENİ ’nin mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir. Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villaya ve tatil evine giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden TATİL YELKENİ kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. TATİL YELKENİ bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyonun bitiş tarihinde villa ve tatil evi ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Sabah saat 10.00’da müşterinin villayı veya tatil evini hiç boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek TATİL YELKENİ’ nin her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır. Seyahat planlarının her iki tarafında mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda TATİL YELKENİ’ ne en az 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa veya tatil evinin kontrolü yapılamadan müşterinin villadan veya tatil evinden çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile villa ve tatil evini erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

VİLLA VE TATİL EVİ KAPASİTESİ

İnternet sayfamızdaki ilanlardan seçtiğiniz Villalarımıza veya Tatil evlerimize ilan sayfasında belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir (Çocuklar ve bebekler de dahildir). Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, TATİL YELKENİ’ ne mail ortamında veya yazılı olarak başvurulacak ve Villa veya Tatil evinin kapasite durumuna göre TATİL YELKENİ uygun gördüğü takdirde, kişi başı ekstra ücret talep ederek bu değişiklik onaylanabilecektir. Villaya veya tatil evine giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen müşterilerin dışında, kesinlikle misafir kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda TATİL YELKENİ, misafirlerin villa veya tatil evini terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villa veya tatil evinin tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villa ve tatil evi kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

VİLLA - TATİL EVİ BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

Günlük, haftalık, aylık villa ve tatil evi kiralama fiyatlarına aksi açıklama sayfalarımızda belirtilmediği sürece giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, TATİL YELKENİ bundan sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm villa ve tatil evlerinin havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villa ve tatil evi bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villa ve tatil evine girmesine müsaade etmelidir. İnternet sitemizdeki villa ve tatil evleri detay sayfasında aksi belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamız ve tatil evimizde standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villa ve tatil evleri özelliklerini açıklama sayfalarımızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir

EVCİL HAYVAN ve SİGARA

Aksi belirtilmedikçe villa ve tatil evlerimize evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir. Villa ve tatil evlerimizin tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

YÜZME HAVUZLARI VE KULLANIM KURALLARI

Yüzme havuzlu villa ve tatil evlerimizde bulunan havuzların hijyen kontrolleri ve değer kontrolleri mülk sahipleri tarafından düzenli yapılmaktadır. Çocuklar ebeveynsiz havuza giremezler sorumlulukları tamamen ebeveynlerine aittir. Yüzme Havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, villa ve tatil evini kiralayan müşteri, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesİ ve kullanamamasından TATİL YELKENİ’ni kesinlikle sorumlu tutamaz. Havuz kullanımı esnasında düşme, yaralanma, ölümle sonuçlanabilecek tüm vakalardan müşteri tamamen kendisi sorumludur. TATİL YELKENİ sorumlu tutulamaz.

KİRALAMA ÜCRETLERİ

İnternet sayfamızda belirtilen villa ve tatil evleri kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Kaparo, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, güvenilir olan 3D security şifrelemeyle Kredi Kartı ödemeyle yapılabilmektedir.

REZERVASYON, ÖDEME, İPTAL VE İADE KOŞULLARI

Müşteri, rezervasyonunu giriş tarihine 21 gün kalaya kadar iptal edebilir. Müşteri iptal bildirisini TATİL YELKENİ’ ne yazılı olarak mail ortamında yapması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilmez.

Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptal talebi yazısı, TATİL YELKENİ’ nine ulaştığı andan itibaren iptal geçerlidir.21 günden önce müşteriden tahsil edilen tüm bedeli TATİL YELKENİ koşulsuz müşteriye iade etmekle yükümlüdür.

21 günden az olan İptal durum bildirimlerinde müşterinin konaklama iadesi, iptal ve iade güvence bedeli yoksa yapılmaz. TATİL YELKENİ, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin, masrafların ve villa ve tatil evi sahiplerinin mağduriyetinin giderilmesi adına seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden müşteriden %30 oranında yüzdelerini alacaktır.

Rezervasyon esnasında kredi kartı ile yapılan ödemelerin taksitlendirmesi halinde taksit komisyon bedelleri oranlara göre müşteri kredi kartlarına yansıtılır.

Kredi kartlarından çekimin yapıldığı aynı gün iptal talebi gelirse aynı gün müşterinin kartına geri iade edilir. Eğer iptal talebi kartın çekildiği günden sonra gelirse, kredi kartlarına iade süreci banka işleyiş prosedürlerinden dolayı 1-3 iş günü sürmektedir. Müşterinin ödeme yapmış olduğu kart debit kart yani hesap kartı ise 7-14 iş günü sürmektedir.

İade işlemleri Banka Havalesi, eft , para transfer şirketleri aracılığı ile gönderilecekse masraf kesintileri iade tutarının içerisinden kesilerek müşteriye yansıtılır.

Herhangi bir nedenle, villa ve tatil evi rezervasyonunun TATİL YELKENİ tarafından tek taraflı iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyünde aynı tarihler ve aynı eşdeğerlerde villa veya tatil evi varsa öneri sunacaktır. Müşteri sunulacak öneriyi kabul etmezse müşteriden tahsil edilen bedel hiçbir şekilde kesinti yapılmadan iade edilecektir.

TATİL YELKENİ tarafından iptal edilen rezervasyonlardan doğacak zararlardan TATİL YELKENİ kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Müşterinin önceden almış olduğu uçak bileti, otobüs bileti, kiralamış olduğu araba, tekne, transfer hizmeti vs. ayrıca otel ve pansiyon konaklama ücretleri vs. ödemiş olduğu her türlü detaydan, özel şirket veya kamu kurumlarından almış olduğu izinlerin yanması vs. tüm detaylardan TATİL YELKENİ kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Villa veya tatil evini kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.

İADE VE İPTAL GÜVENCE BEDELİ KOŞULLARI VE DETAYLARI

Eğer müşteri Villa veya Tatil Evi kiralama hizmeti ile birlikte İptal ve İade güvence bedeli ni de satın almışsa son 7gün kalaya kadar koşulsuz kiralama bedelinin iadesi tarafına ödenir.Bildirim süresi 7 günden az ise Villa ve tatil evi için alınan kaparonun %30 iadesi yapılmaz. Ölüm,hastalık, Deprem,sel baskınları doğal felaketler belgelenebildiği taktirde kaparonun tümü müşteriye iade edilir.

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ

TATİL YELKENİ; villa veya tatil evinin belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villa ve tatil evine girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından TATİL YELKENİ’ne derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. TATİL YELKENİ bu talebi villa veya tatil evi sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesinin sağlanması için yardımcı olacaktır. TATİL YELKENİ, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. TATİL YELKENİ, villa ve tatil evi sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villa ve tatil evinde oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa ve tatil evi sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. , villa ve tatil evinde olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan TATİL YELKENİ sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin villaya ve tatil evine ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan TATİL YELKENİ kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, villa ve tatil evinden ayrıldıktan sonra, villa veya tatil evinde kaldığı süre içerisinde TATİL YELKENİ‘ne bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

FATURA VE VERGİLENDİRME

TATİL YELKENİ web sayfasında yayımlanan hiç bir villa, ya da hiç bir tatil evi TATİL YELKENİ’ne ait değildir. Fakat her biri ile ticari iş sözleşmesi mevcuttur. Her villa ve tatil evi sahipleri farklı farklı kişilerdir, şahıslardır, kurumlardır veya şirketlerdir. TATİL YELKENİ, kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin, villalarını ve tatil evlerini müşteriye kiralamak için aracıdır işletmedir, bu nedenle TATİL YELKENİ, sadece aracılık hizmet bedeli faturası keser. Yani müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık geliri elde eder ve bu gelire fatura keser. Diğer geri kalan gelir villa ve tatil evi sahibinin geliri olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Villa ve tatil evi sahibi, yıl sonunda devlete, kira geliri beyannamesi adı altında vergisini öder. TATİL YELKENİ sadece kendi kazandığı gelire karşılık fatura kesmekle yükümlüdür, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı gelir için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI

Müşteriler villa ve tatil evinin, havuzu, bahçe mobilyalarını, kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa veya tatil evi teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın veya tatil evinin makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda villa veya tatil evi sahibi ekstra bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.

Villa veya tatil evinde oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler TATİL YELKENİ’ ni haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya veya tatil evine verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında TATİL YELKENİ ‘ne bir şikayet ulaşması durumunda TATİL YELKENİ müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı veya tatil evini boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar özellikli (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini TATİL YELKENİ vermez. Görünmemezlik konusunda, müşteriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde TATİL YELKENİ sorumluluk kabul etmez. TATİL YELKENİ, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Ayrıca, yeni yasa gereği giriş sırasında kimlik bilgileri alınıp KBS (Kimlik Bildirim Sistemi) veri tabanına girilen kişilerin haricinde konaklayan kişi ve kişiler hakkında yasal işlem yapılabileceğini, kanunen suç teşkil ettiğini TATİL YELKENİ giriş esnasında yaptığı sözleşme ile müşteriye bildirmektedir. Eksik ya da yanlış kimlik bildirimi yüzünden veya kimlik bilgisi sözleşmede yer almadan konaklama yapanlar ile ilgili oluşabilecek para cezasını müşteri ödemekle yükümlüdür. Müşteri, bu sözleşmeyi imzaladığında bu şartları kabul ve taahhüt eder.

Villa veya tatil evinin ön rezervasyon aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlemler yapılmaktadır. Müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu kabul ve taahhüt eder. Müşterinin vermiş olduğu eksik ya da yanlış bilgilerden kaynaklanan sorunlardan TATİL YELKENİ sorumlu değildir.

MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetleri, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, TATİL YELKENİ ‘nin engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve ön görülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

ŞİKAYETLER

Müşteriler villa ve tatil evinde kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen TATİL YELKENİ’ne bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, TATİL YELKENİ çalışanlarınca incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villa veya tatil evinden ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden TATİL YELKENİ kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

TATİL YELKENİ, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. TATİL YELKENİ hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. TATİL YELKENİ, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. TATİL YELKENİ, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. TATİL YELKENİ’nin gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “www.tatilyelkeni.com” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, TATİL YELKENİ’nin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.tatilyelkeni.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. www.tatilyelkeni.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. www.tatilyelkeni.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER

1) Villa ve tatil evine giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, TATİL YELKENİ’ nin önüne geçemediği durumlarda TATİL YELKENİ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

2) Tüm TATİL YELKENİ müşterileri tarafımızca yapılan rezervasyonun başlangıç tarihinden bitiş tarihine kadar özel seyahat sigortası ile koruma altına alınmışlardır.

3) Bazı villaların inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan TATİL YELKENİ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4) Tüm Villalarımızda ve tatil evlerimizde konaklayacak olan müşteriler ulaşımı kendi sorumluluğundadır. TATİL YELKENİ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

5) Villa veya tatil evi kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya tatil evinin coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan TATİL YELKENİ sorumlu tutulamaz. TATİL YELKENİ, villa ve tatil evinin konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.

6) Villaya veya tatil evine ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden TATİL YELKENİ sorumlu tutulamaz.

7) Villa ve tatil evi hakkındaki “www.tatilyelkeni.com” detay sayfasında "uzaklık tablosu" nda belirtilen mesafeler, en yakın restoran, en yakın plaj, en yakın merkez, en yakın otogar ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restoran veya market kapanmış ise TATİL YELKENİ sorumluluk kabul etmez.

8) Villada ve tatil evinde bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi oluşacak tüm kazalardan TATİL YELKENİ sorumlu tutulamaz.

9) Müşterinin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden müşteri birebir sorumludur, TATİL YELKENİ bu durumdan kaynaklanan problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

10) Villalarımızın ve tatil evlerimizin hiç birisinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Hiç bir villa ve tatil evinde kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi hizmetlerin hiçbirisi yoktur. Bu ürünlerin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır. TATİL YELKENİ bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.

11) Villalarda ve tatil evlerinde veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan TATİL YELKENİ kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

12) Kredi kartı ile veya mail order ile veya EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size "onay maili" ve "konfirmasyon belgesi" gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız. Para ödemesini TATİL YELKENİ’ne yapsanız bile size "onay maili" ve "konfirmasyon belgesi" gelmediği taktirde villa ve tatil evini kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Müşterinin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan TATİL YELKENİ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

13) Villada veya tatil evinde oluşacak müşterinin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, Su Şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden TATİL YELKENİ sorumlu tutulamaz.

14) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz Villalarımız ve tatil evlerimiz birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bahaneler asla kabul edilemez ve bunlardan TATİL YELKENİ sorumlu tutulamaz.

15) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından,koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan,koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan TATİL YELKENİ sorumlu tutulamaz.

16) Müşteriyi; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı TATİL YELKENİ sorumlu tutulamaz.

17) Havuzu dışarıdan görünmeyen villa diye tabir edilen muhafazakar villaları tercih etmek isteyen müşteri, villanın detay sayfasında; “bu villa muhafazakar ailelere uygundur”, “havuzu dışarıdan görünmez”, “tesettürlü bayanlar tercih edebilir” vb. ibareler yok ise o villa muhafazakar bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralayıp, villaya geldiği zaman “bu villa muhafazakar bir villa değil” deyip TATİL YELKENİ’ni suçlamasına karşı, TATİL YELKENİ kesinlikle sorumlu değildir. Villayı ve tatil evini kiralayacak olan müşterinin tüm detayları dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederiz.

18) Villanın ve tatil evinin içerisine veya havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesinden dolayı veya çöpünüzden dolayı karınca veya böcek vb. veya değişik hayvan toplanmasından müşteri birebir sorumludur, bu durumdan TATİL YELKENİ sorumlu tutulamaz.

19) Villanın ve tatil evinin yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek her türlü hastalıktan, klor alerjisinden vs. kimyasal alerjiden, TATİL YELKENİ kesinlikle sorumlu tutulamaz. Sağlıksal veya vücut hassaslığı olan kişilerin havuza girmemesini tavsiye ederiz.

20) Kiralanan villa ve tatil evi çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş, tavuk, keklik, vs. hayvancılık yapılabilmektedir, Kiralanan villanın ve tatil evinin bahçesinde veya komşu evlerin, villaların ve evlerin bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir, bu ve bu gibi olaylardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan TATİL YELKENİ kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

21) Cenaze, ölüm, savaş, sağlık problemi, kaza veya kamu personeli veya özel şirket personelinin izin iptali vb. kurumdan alınabilecek evraklarla ibraz edilebiliyorsa 7 iş gününe kadar iptal işlemi gerçekleşir. Aksi takdirde İptal işlemi gerçekleştirilmez ve konaklama bedelinin tamamı tahsil edilir.

Müşteri, yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup, bu ve vb. bahaneleri üreterek kiralama sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde TATİL YELKENİ sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedeli talep etme hakkını kullanabilir.

İHTİLAFLAR

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda ANTALYA ili ve il sınırları İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir. VİLLALARIMIZDAN VE TATİL EVLERİMİZDEN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ " TATİL YELKENİ " NE REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMINI TALEP ETME HAKKI VERİR.